Ponuka práce
Prebiehajúce akcie
Kontaktné údaje
Durtex s.r.o.
Štiavňička 212/53
976 81 Podbrezová

tel./fax:
+421 48 617 1139
mobil:
0903 217 424, 0903 280 550

Salamander Industrie-Produkte

Dôsledny koncept. Prvotriedny know-how. Inovatívne myšlienky s uplatnením v budúcnosti. Kvalitní pracovníci s ochotou neustále podávať vyššie výkony. To je filozofia medzinárodného podniku, ktorý dôsledne píše svoju históriu. To je SIP - špecialista v obore extrúzie plastu a výrobca moderného inovatívneho okenného systému vysokej kvality, značiek Salamander a Brügmann. Viac ako 30 rokov vyvíja v úzkej spolupráci so zákazníkmi PVC profily pre okná, dvere a množstvo ďalších systémových riešení pre uplatnenie sa v oknárskej branži. Vo výrobe sa kladie veľký dôraz na pokrokové skúsenosti zamerané na budúcnosť. Od mája 2004 je podnik v riadení a majetku privátneho investora, čo má veľký pozitívny vplyv pre jeho budúci vývoj.

Türkheim

salamander_turkheim.jpg V roku 1917 zahájil v Türkheime pán Jakob Sigle kožiarsku výrobu, ktorá sa stala základným kameňom pre vybudovanie spoločnosti Salamander Industrie Produkte GmbH. V roku 1973 začala spoločnosť SIP s extrúziou plastu a výrobou okenného profilového systému, ktorý tvorí dnes jadro obchodu spoločnosti.

  Výroba: systém Salamander
  Norma kvality: ISO 9001:2000
  Počet zamestnancov: cca. 450 osôb
  Rozloha výroby: 75 tis. m2
  Rozloha skladu: 120 tis. m2
  Rozloha: 350 tis. m2

Salamander GmbH & Co KG
D-86842 Türkheim

Dnes je toto miesto výrobným závodom profilového systému značky Salamander, jeho predajným, vývojovým a moderným školiacim centrom a taktiež miestom vedenia spoločnosti SIP.

Papenburg

papenburg.jpg Rok 1954 bol začiatkom extrudovania plastových profilov pre okná a dvere v Papenburgu. Odvtedy sa vysoko kvalitné a inovatívne profily vyvíjajú a vyrábajú pod značkou Brügmann. V roku 2001 bol systém Brügmann kúpený skupinou SIP.

Dnes je toto miesto výrobným závodom profilového systému značky Brügmann, miestom vedenia spoločnosti a predajným, vývojovým centrom s vlastnou výrobou nástrojov. Okrem toho na mieste sídli spoločnosť ttp GmbH, ktorá sa zoberá výrobou technických profilov.

  Výroba: systém Brügmann
  Norma kvality: ISO 9001:2000
  Počet zamestnancov: cca. 300 osôb
  Rozloha výroby: cca. 54 tis. m2
  Rozloha: 69 tis. m2

Brügmann GmbH
D-26871 Papenburg

Charakteristiky profilov


bluEvolution

bluevolution.jpg bluevolution_logo.jpg bluEvolution spája pokročilé špičkové technológie s moderným faktickým (strohým, jednoduchým) dizajnom pre nové generácie prvotriednych okien. Jedinečná stavebná hĺbka 92mm vytvára neprekonateľnú tepelnú izoláciu a lepšiu energetickú účinnosť. Spojením s filigrantskou pohľadovou výškou len 118mm, svetelným ziskom cez veľkú svetlosť okna a zo 100%-tnou recyklovateľnosťou plastu, je bluEvolution okenný systém budúcnosti.

bluEvolution je v mnohých ohľadoch to správne rozhodnutie pre Vašu novostavbu, prestavbu, alebo Vašu renováciu:

  obrovská tepelná izolácia a z toho vyplývajúca úspora nákladov na vykurovanie, nižšie CO2 emisie – bluEvolution je neprekonateľný v ochrane životného prostredia
  budúce trendy usmerňované nariadeniami, normami ako napríklad norma EnEV 2012 norma hovorí o tom, že od 01.12.2012 nesmie byť namontované okno s horším Uw celého okna ako Uw1,0 W/m2K
  nadpriemerný svetelný zisk je výsledkom nižšej pohľadovej výšky profilu a to väčšej plochy skla
  najlepšia kvalita profilov vyrábaných výlučne v triede RAL A
  vysoká kvalita materiálov spolu so sofistikovaným spracovaním zabezpečujú dlhú životnosť profilu a odolnosť voči poveternostným vplyvom
  čisté životné prostredie = bezproblémové recyklovanie nášho profilového systému (separovaním na prvotriedny plast a vysokokvalitnú oceľ – výstuž, namiesto kompozitných výstuží a sklenených vlákien) tiež určite prispieva k ochrane nášho životného prostredia
  ukľudňujúca bezpečnosť vďaka enormnej stavebnej hĺbke a trom tesneniam. Hluk, lejak, nápory vetra a zlodeji nemajú šancu
  minimálne požiadavky na údržbu sú výsledkom vysoko kompaktného a hladkého povrchu kde nečistoty nemajú šancu
  široké spektrum dizajnu v podobe tvarov a farieb spolu s moderným, štíhlym vzhľadom profilu

OCHRANA PRED HORÚČAVOU, CHLADOM A STRATOU TEPLA

bluevolution_termo.jpg Nechcete pripustiť akékoľvek kompromisy, pokiaľ ide o komfort a energetickú účinnosť. Ani nemusíte. Predovšetkým z hľadiska tepelnej izolácie je bluEvolution trieda sama o sebe. Rozhodujúcim faktorom je súčiniteľ prestupu tepla Uw celého okna. Čím je nižšia UW-hodnota, tým sú lepšie tepelne izolačné vlastnosti okna a menšie náklady na vykurovanie. Enormná, nadštandardná hĺbka rámu a krídla a inovačné usporiadanie komôr profilu sú rozhodujúce pre optimálnu tepelnú izoláciu. Dokonca aj v štandardnom prevedení (bez dodatočnej tepelnej izolácie), môžeme dosiahnuť UW 0,83 W/m2 K. Pri použití výstuže s prerušeným tepelným mostom a zodpovedajúceho tepelno-izolačného skla, bluEvolution dokonca dosiahol Uw hodnoty až do 0,73 W/m2 K a tak spĺňa štandard pasívneho domu. Nadštandardná stavebná hĺbka 92mm má za následok, že môžeme použiť špeciálne tepelno-izolačné skla až do hrúbky 60mm.

UDRŽATEĽNÝ - PRE BUDÚCE GENERÁCIE

Ochrana klímy a životného prostredia

Ochrana klímy a životného prostredia s ohľadom na klimatické zmeny a na nedostatok fosílnych zdrojov je dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Aktívne opatrenia na úsporu energie a tým aj na zmenu klímy sú prísne požiadavky na úsporu energie upravené vyhláškou 2009 (EnEV) zo Spolkového ministerstva výstavby v Nemeckej spolkovej republike, ktorá tiež upravuje energetický preukaz. bluEvolution ďaleko prekračuje požiadavky EnEV (Uw = 1,3 W/m2 K). Pretože sa bluEvolution orientuje spolu so svojimi výhodami energetická účinnosť a izolácia už s vyhláškou EnEV 2012. Obzvlášť pri novostavbách a aj renováciách môžete urobiť veľa pre seba a svoje prostredie. Pri tom Vám bluEvolution pomôže v dvoch ohľadoch.

bluevolution_klima.jpg OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA: ako zakladajúceho člena Recycling initiative Rewindo nám predovšetkým záleží na ochrane životného prostredia a zdrojov. Preto je tento spôsob myslenia tiež základom pre budúce generácie okien bluEvolution . Likvidácia a materiálová recyklácia všetkých okenných profilov tvorí uzavretý recyklačný kruh. Bezvýhradnou ekologickou výhodou plastu a ocele je, že všetky časti profilového systému bluEvolution sú 100%-tne recyklovateľné.

OCHRANA OVZDUŠIA: Vzhľadom na extrémne dobrú tepelnú izoláciu bluEvolution potrebujete podstatne nižšiu spotrebu energie na vykurovanie Vášho bytu či domu. Tým sa šetria prírodné zdroje a zmenšuje sa podiel ovzdušiu škodlivého CO2.

POČASIE: Počet búrok neustále narastá. Nemyslí sa tým len počet búrok, ale aj ich intenzita, „rozmer“ a sila. Vo väčšine prípadov sa jedná o dážď , ktorý za pomoci vetra, viac, či menej, „šibe“ do okien. To znamená, že okná, na ktoré kladieme vysoké nároky musíme poumývať. bluEvolution so svojimi tromi úrovňami tesnenia je dobrou ochranou proti prudkým dažďom a burkám. Okrem toho, veľkorysá predná komora zabezpečuje optimálne odvodnenie a rýchlo odvádza všetku vlhkosť preč.

Ochrana proti hluku, vlámaniu a lejaku

Bezpečnosť je základnou potrebou, každý z nás chce mať svoj dom či byt zabezpečený a kladie na to veľký dôraz. Pretože aj tam sú veci, pred ktorými chceme byť chránení: hluk, rušenie, búrky.

Zaslúžený odpočinok: Neprekonateľná zvuková izolácia okien na základe kvality profilu, jeho hustoty, celkovej hrúbky skla a typu skla. bluEvolution poskytuje so svojím inteligentne skonštruovaným viackomorovým systémom a troma dorazovými tesneniami vynikajúcu izoláciu proti hluku. Pre obzvlášť vysoké intenzity hluku sa pri bluEvolution môže použiť špeciálne sklo na izoláciu proti hluku do hrúbky až 60mm. Takže bez námahy dosiahneme zvukovú izoláciu triedy 5....bluEvolution poskytuje najvyššiu kvalitu života.

Vlámanie – bez šance: Prvých pár minút je najdôležitejších – zaváhať sa lupičovi neopláca. Väčšinou hľadá prístup cez balkónové dvere alebo okno, na získanie rýchleho prístupu, čo mu zvyšuje šance. Aj bez akýchkoľvek dodatočných opatrení má bluEvolution vďaka svojej stabilnej oceľovej výstuži, veľkej stavebnej hĺbke rámu a krídla a veľkého prekrytia skla a rámu (odhad) silnú konštruktívnu bezpečnosť. Pri oknách, ktoré sú ľahko prístupné z vonku, môže byť vylepšená bezpečnosť o bezpečnostné zasklenie až do hrúbky 60mm, bezpečnostné kovanie a kľučky a štítky (zámky).

Štýlová rozmanitosť

Či už dávate prednosť jednoduchej elegancii, alebo chcete mať výrazné farby: bluEvolution má pre vás ten správny tvar, dokonalý dekór a samozrejme farbu podľa vášho výberu.

bluevolution_farby.jpg Hra s farbami: môžete si vybrať zo širokej palety farieb a dekórov a tým si zvoliť svoj individuálny okenný profil: z vnútra biele a z vonku v novej farbe, alebo úplne potiahnuté (laminované) vysoko kvalitným prevedením dreva. Laminácia pri bluEvolution je nielen vizuálne príťažlivá, ale je to ďalšia vrstva, ktorá chráni okno pred poveternostnými vplyvmi a ďalšia ochrana proti slnečnému žiareniu. Dokonca aj veľmi tmavé farby sú pri bluEvolution bezproblémové.

Kde kedysi, vzhľadom k silnému vykurovaniu, sa mohlo počítať s tepelným namáhaním (veľký rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou) má nová generácia okien tromf – veľkoryso navrhnutú prednú komoru. Aj tá napomáha k vyrovnaniu rozdielu teplôt v spojení s technickou a dizajnovou dokonalosťou. Dokonca aj nezvyčajné požiadavky na farebné prevedenie môžu byť realizované.

Hra s tvarom: Okno je veľmi dôležité pre celkový architektonický obraz domu, čo záleží aj od tvaru okna. bluEvolution ponúka širokú škálu tvarov a vzorov, nielen pre jedinečnú formu modernej architektúry ale aj pre renovácie pamiatok a starých stavieb. S tenkou pohľadovou výškou len 118 mm udáva bluEvolution trend tenkých liniek s filigrantským dizajnom. Takto si Vy individuálne môžete doplniť, upraviť celkový architektonický vzhľad Vášho domu, bytu.

Salamander Industrie Produkte GmbH (SIP) patrí s desiatkami rokov skúseností s vývojom a výrobou plastových profilov pre okná a dvere medzi popredných výrobcov so špičkovou kvalitou. Know-how, to je to čo, SIP vkladá do výroby plastových profilov. Kvalitný plast použitý pri výrobe profilov je odolný voči poveternostným vplyvom a zmenám v teplotách. Taktiež vzhľadom na lejaky, funkčnú bezpečnosť, stabilitu, dlhodobú životnosť a odolnosť voči trvalému zaťaženiu dosahujú okná a dvere od SIP jedinečné špičkové hodnoty. Komplexné riadenie kvality dokumentuje naše vysoké štandardy kvality a našú zodpovednosť voči životnému prostrediu a budúcim generáciám.

bluevolution_info.jpg

Streamline 5-komorový

salamander_streamline_5.jpg salamander_logo.jpg Stále trochu viac. Stále trochu inak. To je profilový systém Streamline, ktorý spĺňa všetky podmienky s nadčasovým dizajnom a najvyššou mierou funkčnosti. Nový profilový systém SL má zdokonalené technické vlastnosti, ako vysokú tepelnú izoláciu a optimálnu protihlukovú ochranu. Vďaka kombinácii rámu s hranatým resp. čiastočne predsadeným oblým krídlom vytvárajúcim tieňovú drážku je Streamline 76 vhodný prakticky na všetky typy stavieb.

Viackomorový systém SL ponúka:

  5 komorový okenný a dverový systém s prepracovaným usporiadaním komôr
  stavebnú hĺbka rámu 76 mm
  elegantné oblé krídlo so stavebnou hĺbkou 82 mm
  hrúbku vonkajších stien 2,8 mm
  ultra bielu farbu a hladkosť povrchu
  výnimočne ľahkú starostlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom
  vysokú kvalitu tesnení EPDM a tým poskytuje takmer “hermetickú¨ tesnosť okna
  elegantný oblý tvar krídla, harmonicky zvýraznený novým tvarom lišty, umožňujúci štandardnú hrúbku zasklenia 24 mm
  použitím zasklievacích líšt z profilovej rady 3D Luxus rozšírime ponuku hrúbky zasklenia až do 48 mm
  vynikajúce statické vlastnosti kvôli hrúbke obvodových stien profilového systému v kombinácií s pozinkovanou výstuhou rovnako pre rám a krídlo
  možnosť použitia všetkých doplnkových profilov z rady 3D Luxus
  široká paleta dostupných farieb a dekorov

Streamline 7-komorový

salamander_streamline_7.jpg salamander_logo.jpg Moderný okenný dizajn s perfektnou statikou a izolačnými vlastnosťami, to je Streamline Vision. V oblasti izolačných vlastností spomedzi „70-kových“ systémov Streamline Vision zdobí príkladný prestupový koeficient - Uf : 1,2 W/m2K respektíve 1,1 W/m2K s výstuhou s prerušeným tepelným mostom (skúška bola uskutočnená v nezávislom Výskumno-skúšobnom inštitúte FIW Mníchov) a tým šetrí nielen životné prostredie ale aj vašu peňaženku. Príjemnú a ničím nerušenú atmosféru domova vám Streamline Vision zabezpečí aj svojimi zvukovo izolačnými vlastnosťami do 47dB. Masívne oceľové výstuže a dokonalá profilová statika harmonicky dopĺňa celkový koncept.

Streamline Vision a Premium jedinečný v dizajne

Streamline Vision - vo veci dizajnu takisto nezostanú žiadne priania nesplnené. 7-komorový systém ponúka klasické elegantné zaoblenie.

Streamline Premium - 7komorový systém ponúka moderné, jasné vedenie línie t.j. hranaté krídlo

Jednotlivé dizajnové varianty sú harmonicky dopĺňané perfektne zladeným farebno-dekoračným programom. Spolu s jedinečnou Salamander bielou sú dostupné ďalšie tri základné farebné profily -krémový, hnedý a karamelový, ktoré v kombinácii s viac ako štyridsiatimi farebnými variantmi ponúkajú nekonečné možnosti.

Design 3D

salamander_3D.jpg salamander_logo.jpg Rozmanitosť a perfekcia. Okno s veľkými nárokmi pre ľudí so štýlom. To sú okná vyrobené z profilového systému 3D. Nové inovatívne okenné profily najvyššej funkčnosti a dizajnu, ktoré Vám splnia všetky Vaše predstavy. Vhodné pre všetkých, ktorý chcú svoj priestor zvýrazniť a dotvoriť pôsobivým svojráznym oknom.

Viackomorový systém 3D ponúka:

  exkluzívny 5 komorový okenný a dverový systém so stredovým tesnením
  stavebnú hĺbku 76 mm
  hrúbku vonkajších stien 2,8 mm
  ultra bielu farbu a hladkosť povrchu
  vysokú kvalitu tesnení EPDM
  dodatočná vnútorná izolácia vo forme dvojitého (stredového) tesnenia zabezpečuje
  vynikajúcu odolnosť voči hluku a prestupu tepla
  zvýšenú ochranu proti vlámaniu
  okno s najmodernejším dizajnom, s harmonickým zaoblením krídla z oboch strán a oblou zasklievacou lištou s tieňovou drážkou
  široká paleta dostupných farieb a dekorov

System AD Brügmann

ad_burgman.jpg

  5 komorová technológia
  konštrukčná hĺbka 73mm
  Brügmann AD ponúka 2 tesnenia, Brügmann MD 3 tesnenia
  maximálna stabilita
  odolnosť voči poveternostným vplyvom a znečisteniu
  bohatá škála farieb

Oblý profil AD Brügmann sa vyznačuje formou a funkčnosťou s konštrukčnou hĺbkou krídla 84mm a 73mm širokým rámom. Tu sa spája nadčasovo pekný vzhľad s výhodami modernej technológie okien. Oblý profil AD umožňuje riešenia zabezpečujúce budúcnosť pre zaujímavé stvárnenia okien a dverí. V rohoch zvárané dorazové tesnenia zaručujú účinnú ochranu proti poveternostným vplyvom.

Hranatý profil AD Brügmann sľubuje svetlú hru s tvarmi. So svojimi jasne kontúrovanými hranami profilov AD vyhovuje všetkým požiadavkám náročného stvárnenia okna. 5-komorový systém profilov s konštrukčnou hĺbkou 73mm a s 2 dorazovými tesneniami sa stará o dobrú tepelnú a akustickú izoláciu, vynikajúcu stabilitu a spoľahlivú funkčnosť.

Predsadený profil AD Brügmann je mimoriadny vo forme a technike. Mimoriadne elegantný dizajn s markantne profilovanými okennými krídlami , ako aj s 5-komorovou technológiou a 2 dorazovými tesneniami sa stará o vynikajúcu zvukovú a akustickú izoláciu, vysokú bezpečnosť proti vlámaniu, odolnosť voči poveternostným vplyvom, stabilitu a komfort pri ošetrovaní.


© Durtex 2008, vyrobilo : PC ART